ESKİŞEHİR PARAFİNLİ AYAK BAKIMI

Parafin Nedir?

Parafin, beyaz ve yarı saydam renkli katı bir hidrokarbondur. Kimyasal içermeyen, ayaklarda güzel sonuçlar veren bir üründür. İçerisinde meyve özlerinden ve mumdan elde edilen vitaminler bulunur. Bu işlem, ölü deriden uzaklaştırarak cildi canlandırır ve onarır.

Kadınların rutininde, parafinli ayak bakımı önemli bir yere sahiptir. Çünkü yumuşak ve sağlıklı ayaklar, parafinli ayak bakımı ile mümkün olur. Cilde herhangi bir zararı yoktur. Belli aralıklarla yapılan seanslar sonucu, ayaklara bakım gerçekleştirilir. Ayaktaki toksini atar ve bu özelliğinden dolayı zayıflama tedavilerinde de kullanılır. Doktorlar tarafından da kullanımı desteklenen parafin, kişilerin yaşam kalitesini yükseltir. Çatlamış, sertleşmiş, yıpranmış ve deforme olmuş ayaklar parafinli ayak bakımı ile iyileştirilebilir.

Parafinli Ayak Bakımı Nasıl Yapılır?

Bu bakımı gerçekleştirmeden önce, pedikür işlemi gerçekleştirilir. Ayağın temiz ve sağlıklı olması sağlanır. Antiseptik özelliği bulunan bir jel ile, ayaklara masaj yapılır. Bu jel, ayaklara masaj yoluyla iyice yedirilir. Ardından kolajen desteği sağlanır. Amacı, ayaktaki yağ oranını dengede tutmaktır. İşlem tamamlandığında, ayak kısmı sıvı parafine sokulur. Belli bir süre bekletilip, sarılır ve etkisi arttırılır. Yaklaşık 10 dakika bekletilen parafin, cilt yapısına göre süre olarak değişkenlik gösterebilir. Bu tamamen ayağın cilt yapısıyla alakalıdır. Bekleme süresi dolduğunda parafin çıkarılır. Özel bir kremle masaj yapılarak, daha yumuşak bir doku sağlanır.

Neden Parafinli Ayak Bakımını Tercih Etmeliyim?

Hayatın yoğun temposundan dolayı, ayaklarımız bakım gerektiren bölgelerde hep listenin en sonuna atılır. Çünkü görünmezlerdir. Fakat sürekli üzerinde durduğumuz ayaklarımıza etkili bakım sunmazsak, üzerindeki deri kalınlaşarak rahatsızlık verici bir boyuta ulaşır.

Steril ortamda ve tüm hijyen kurallarına uygun olarak gerçekleştirilen parafinli ayak bakım uygulaması, sizlerin sağlığı ve güvenliği için özel ortamlarda gerçekleşir. Güler yüzlü, günden güne hizmet kalitesini arttıran çalışanlarımızla, sizlere en uygun hizmeti vermek için buradayız.

Eskişehir parafinli ayak bakımı salonumuzda, bakımlı ayaklara sahip olmanızı sağlar. Mucizevi etkisi vardır. Özellikle kış aylarında soğuktan çatlayan ve kalınlaşan deri uzmanlar yardımıyla tedavi edilir. Ayaklarınızı şımartmak ve doğru bakımı uygulamak için merkezimizden randevu alarak irtibata geçebilirsiniz.

Paylaş